Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:18 am Разширено търсене

Предложение: Сайт

В раздела се постват модели на подв. състам за МСТС България, в момент на рипейнтване и разработване.

Предложение: Сайт

Мнениеот Lucho » Пет Сеп 18, 2009 11:46 am

Имам едно предложение с цел оптимизиране работата на сървъра. Името global-serverbg.net към момента няма общо с МСТС и не води повече потребители. С оглед на това предлагам на админа:
1. Смяна името на домейна на msts-bg.net или Msts-bg.com или изобщо да съдържа частицата Msts-bg.
2. Настоящият индекс - сървъра, да остане като секция Download а като се влезе в сайта, с общи усилия можем да се хванем и да направим едно сайтче. Предлагам е107 система, лесна е за администриране и лесно се работи с нея...е, може и нещо друго. Мисълта ми е, да направим един сайт, а настоящият индекс - фактически сървъра да остане като секция Download На сайта. Trainz вече ще си имат български сайт, така че, уважажеми зрители, оп, потребители, не мисля, че има нещо, което би могло да ни спре да бъдем като тях !

Работа, да, наистина ще има :moil: :kickme: обаче после ще стане супер :i_good:

Навити ? :i_good:
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот ewipito » Пет Сеп 18, 2009 3:54 pm

Аз съм за сайт, навит съм :agree: :friends: :bgflag:

Пиши на кирилица и грамотно !
Lucho
ewipito
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 6:52 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот bdz_electric » Пет Сеп 18, 2009 4:01 pm

Аз също съм навит.
bdz_electric
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 4:00 pm
Местоположение: София

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Съб Окт 17, 2009 9:27 am

Опс ... :blush:
Сега виждам темата. Къде съм спал толкова време не знам.
Относно предложенията:
Веднъж регистиран домейн, не може да се променя името му. Не мисля, че щом в името му липсва мстс или нещо от сорта, не е така известен или няма да превлече нови потребители. Всичко опира до интереса на човека и неговото желание да се занимава със симулатора.
За създаването на сайт, това е доста добра идея. Тук обаче искам да се разграничим от новосъздадения сайт за другия симулатор. Идеята за сайта е много по-рано дадена от Лъчо, отколкото тяхната реализация. Но ... няма да съм му аз администратора. Понеже съм доста зает. Може сайта да е качен при мен. Щом има навити, нека се обсъди в тази тема, да се дадат конкретни предложения и ще се уточни кое как да стане.
Пак се извинявам, че сега виждам темата. :i_mellow:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Нед Окт 18, 2009 2:24 pm

По-добре късно, отколкото никога ! :i_good:

Радвам се, че идеята ти харесва...аз бих се заел с направата на сайт. За мен най-лесно и хубаво би било да направя сайт на е107 система. Мога и да го напиша на код. Темплейт няма да мога да направя, това да си го кажа отсега, но пък в интернет е пълно с такива. Вижте този мой сайт http://blgrad.freehostia.com - писан е, а този - www.buschavdar.e107deluxe.org - той е на е107. Нека потребителите решат и кажат. А можем така да направим - като напишеш global-serverbg.net да се индексира една страница, на която да излизат два бутона: Към сайта и Към сървъра. В последствие ще се влиза в сайта посредством global-serverbg.net а в сайта ще бъде обявено всичко рипейнтнато. Ще има снимки, под снимките - линк за сваляне от сървъра. Ще обясним подробно условията за регистрация.

Ако сте навити това ЩЕ да стане на ИМА, ако желаете да почваме :)
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот nikol4yy » Нед Окт 18, 2009 5:02 pm

Аз съм за :bgflag: :i_good: :i_clapping:
nikol4yy
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 6:54 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Пет Окт 23, 2009 9:38 pm

Аз съм ЗА, но да питам сайта на платен или безплатен хост ще е?
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Сря Окт 28, 2009 3:35 pm

Предлага (предполага се) че ще заема името на домейна global-serverbg.net
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот XeS » Нед Дек 06, 2009 12:35 pm

Здравейте :)
Понеже ми е трудно да запомня ип-то на файловият сървър и адреса на форума ... а имам домейн и направих следното:
Форума го направих на следният адрес: http://mstsbg.naix.org
Файловият сървър е на следният адрес: http://msts.naix.org
Това го направих с цел улеснение на посетителите и за мое улеснение :)
За жалост нямам възможност в момента да регистрирам домейн от рода mstsbg.com или msts-bg.com

Ако администратора е против нека каже ще махна пренасочването...
XeS
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 3:23 pm
Местоположение: гр. София

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Нед Дек 06, 2009 2:25 pm

На двата линка ми зарежда празни страници. Целия пост нещо не мога да го разбера ...
Файловия сървър е на http://www.global-serverbg.net
Форума е на http://www.global-serverbg.net:82/forum
Какво има да му се помни ...
И какви промени си направил като нямаш никакви права и в двата сървъра, да не говорим в някой ДНС. :i_eek:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот XeS » Пон Дек 07, 2009 12:09 am

Незнам как така ти зарежда празни страници ... не само в нас (вкъщи) го отваря пробвах и при някои от клиентите (клиентите са на различни доставчици и от цяла България) и там си го отваря с тези линкове. На снимките който качих можеш да видиш преди малко ги направих.

http://s2.xes.naix.org/imagesstore/files/msts.naix.org.JPG
http://s2.xes.naix.org/imagesstore/files/mstsbg.naix.org.JPG

А по въпроса с правата ... пак казвам имам мой домеин и не е нужно да имам права над някой от сървърите, за да насоча през днс-ите на моят домейн някой от аддон домеините.

Иначе както казах правя го за улеснение понеже аз пробвах да напиша само името без www , но нищо не ми зареди като страница а файловият сървър ми го даде един приятел от скайп, който също така като мен е запален по мстс :) но той ми го даде по ип адрес не като име и за това :)

Ако не ти харесва кажи. Неискам да се заяждам или друго от този сорт не ме разбирай погрешно.
XeS
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 3:23 pm
Местоположение: гр. София

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Вто Фев 02, 2010 5:02 pm

http://www.trainsim-bg.site90.com/index.php

Все още има малко да добавям машини, но и това скоро време ще го направя. :_)
Като малка ситема е, има нещо като админ панел, и лесно се работи с него. За съжаление админ панела не поддържа български, но мисля, че не е проблем. Можем да пробваме да го качим като индекс тук, ако It's Real е съгласен да пробваме. :_)
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот It_s_Real » Вто Фев 02, 2010 5:25 pm

Няма проблем. То можеше да се качи и при мен. Но и така става.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот 2Xtreme » Вто Фев 02, 2010 8:42 pm

It_s_Real написа:Няма проблем. То можеше да се качи и при мен. Но и така става.

Да ти кажа, ще е по-добре при теб, тъй като ще е готово .net а там е на поддомейн. НО 000webhost имат добър и надежден хостинг и мисля, че няма да е проблем наистина и там да си остане, щом така искаш. :_)
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Предложение: Сайт сървър

Мнениеот Lucho » Сря Фев 03, 2010 9:08 am

Не се лъжете с тия мошеници от 000webhost ! Изпатих си стабилно от тях. Блокират сайтове за щяло и нещяло - като една причина за блокиране е твърде големи посещения. Сървърът прави добри посещения /надявам се/ затова, няма нужда да хостваме там. А и точно тази система с която си започнал да го изграждаш, нещо не ме кефи...аз бих скалъпил някакъв индекс като за пробно, интернет е пълен с дизайни за сайтове...ако не пък, най-лесният начин е е107 cms. Надеждна и хубава система, убедил съм се в това, защото съм работил с нея :205:
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Следваща

Назад към В прогрес

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron