Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:57 pm Разширено търсене

Спор

Раздела за всякакви теми и неща, които Ви вълнуват.

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Пет Сеп 09, 2011 5:46 pm

Какво да питам ...
Питай ти всеки един автор на нещо си, къде се регистрира, какви пари се дават, и ела пак да ми разясняваш, че си автор и нещо дириш.
Щото нищо не ми пречи да ти взема моделите, които си сътворил, да ги префасонирам малко, да сменя 4, 5 изречения и да кажа "аз съм автор".
Да ама не.
Вземи един CD диск например, купен да кажем от музикален магазин. Виж на обложката на гърба какво пише ...
Има интересни работи.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Пет Сеп 09, 2011 5:55 pm

It_s_Real написа:Какво да питам ...
Питай ти всеки един автор на нещо си, къде се регистрира, какви пари се дават, и ела пак да ми разясняваш, че си автор и нещо дириш.
Щото нищо не ми пречи да ти взема моделите, които си сътворил, да ги префасонирам малко, да сменя 4, 5 изречения и да кажа "аз съм автор".
Да ама не.
Вземи един CD диск например, купен да кажем от музикален магазин. Виж на обложката на гърба какво пише ...
Има интересни работи.


За тези неща се водят дела, и мисля че тези хора които са ги сътворили тези неща, ще имат достатъчно нерви да изкарат едно дело и да ви осъдят безпроблемно, щом толкова претендирате за авторските им права. Все пак, с какви нерви са ги правили тези модели и тук да те цитирам:

Щото нищо не ми пречи да ти взема моделите, които си сътворил, да ги префасонирам малко, да сменя 4, 5 изречения и да кажа "аз съм автор".
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Пет Сеп 09, 2011 5:58 pm

Да, де ама като отидем в съда едва ли ще ни осъдят, за това, че сме префасонирали един модел с недоказани авторски права. :i_mrgreen:
Едно си баба знае, едно си баба бае.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Пет Сеп 09, 2011 6:12 pm

It_s_Real написа:Да, де ама като отидем в съда едва ли ще ни осъдят, за това, че сме префасонирали един модел с недоказани авторски права. :i_mrgreen:
Едно си баба знае, едно си баба бае.


Това ще е част от делото вероятно, но доста се отклонихме от истинската тема. Ние не сме крали НИЩО.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот 2Xtreme » Пет Сеп 09, 2011 10:48 pm

Не съм много сигурен, но за да имаш авторски права върху нещо, трябва да плащаш некви работи май за него и когато е достъпно за цялата мрежа, не можеш да претендираш за Авторски права. За пример - филмите. Тъй като е много късно, не ми се изпада в некви подробности, но щом се е пуснало за свободна употреба, не мисля че някой може да претендира за някакви авторски права, при положение, че цялата интернет мрежа има достъп до този файл.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 10:26 am

Явно наистина не сте наясно: http://lex.bg/laws/ldoc/2133094401

Чл. 1. Този закон урежда отношенията, свързани със създаването и разпространението на произведенията на литературата, изкуството и науката.

Чл. 2. Авторското право върху произведения на литературата, изкуството и науката възниква за автора със създаването на произведението.

Чл. 3. (1) Обект на авторското право е всяко произведение на литературата, изкуството и науката, което е резултат на творческа дейност и е изразено по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма, като:
5. произведения на изобразителното изкуство, включително произведения на приложното изкуство, дизайна и народните художествени занаяти;


Предположение за авторство
Чл. 6. (1) (Предишен текст на чл. 6, изм. и доп. - ДВ, бр. 99 от 2005 г., в сила от 10.01.2006 г.) До доказване на противното за автор на произведението се смята лицето, чието име или друг идентифициращ знак са посочени по обичайния за това начин върху оригинала на произведението, копия или екземпляри от него и/или техните опаковки.


Напълно разбирам, че изобщо не сте запознати със закона. :agree:
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 10:57 am

Докажи, че си автор на нещо си. :_)
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:04 am

Ами инсталирай си Trainz и сложи нещо мое, за да видим какво ще ти изпише на Author ID.
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 11:09 am

Супер, сега бъди така добър да си извадиш документа от патентното ведомство, да го сканираш и да го постнеш тук за да видим, че си признат автор на нещо си.
Ако не го направиш това, излиза, че не си автор на нищо, търкаш напразно клавиатурата и постваш закони и членове, без да си наясно с тях.
Чакаме ...
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:13 am

It_s_Real написа:Супер, сега бъди така добър да си извадиш документа от патентното ведомство, да го сканираш и да го постнеш тук за да видим, че си признат автор на нещо си.
Ако не го направиш това, излиза, че не си автор на нищо, търкаш напразно клавиатурата и постваш закони и членове, без да си наясно с тях.
Чакаме ...


Чакайте си, дотук ми беше забавно да ви чета коментарите, но явно се взимате твърде на сериозно. А, покажи ми ти твоите документи, къде са?! Нямаш такива?! Супер, нито на текстурите се вижда ваш подпис или име. В такъв случай какво се оплаквате?!
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот rumensoft » Съб Сеп 10, 2011 11:15 am

It_s_Real написа:Супер, сега бъди така добър да си извадиш документа от патентното ведомство, да го сканираш и да го постнеш тук за да видим, че си признат автор на нещо си.
Ако не го направиш това, излиза, че не си автор на нищо, търкаш напразно клавиатурата и постваш закони и членове, без да си наясно с тях.
Чакаме ...

Хахах, ти знаеш ли какво е патент? Как да патентова даден локомотив? Правиш ли разлика между авторско право и патент? Да не сме измислили ние локомотива (дизайна му и т.н.), че да му правим патент. В случая говорим за авторски неща. Човек на колко си години ми е интересно?
Аватар
rumensoft
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 2:13 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спор

Мнениеот tedo21 » Съб Сеп 10, 2011 11:16 am

rumensoft написа:
It_s_Real написа:Супер, сега бъди така добър да си извадиш документа от патентното ведомство, да го сканираш и да го постнеш тук за да видим, че си признат автор на нещо си.
Ако не го направиш това, излиза, че не си автор на нищо, търкаш напразно клавиатурата и постваш закони и членове, без да си наясно с тях.
Чакаме ...

Хахах, ти знаеш ли какво е патент? Как да патентова даден локомотив? Правиш ли разлика между авторско право и патент? Да не сме измислили ние локомотива (дизайна му и т.н.), че да му правим патент. В случая говорим за авторски неща. Човек на колко си години ми е интересно?


Абсолютно правилно, аз се опитвам да му обясня, че не разбира какво говори, но не ме слуша.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Патент - Прочети си урока тук!
tedo21
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 12:06 pm

Re: Спор

Мнениеот rumensoft » Съб Сеп 10, 2011 11:21 am

2Xtreme написа:но щом се е пуснало за свободна употреба, не мисля че някой може да претендира за някакви авторски права, при положение, че цялата интернет мрежа има достъп до този файл.

И пак глупости. Той и phpBB3 форума е свободен нали? Но е авторски? И претендират за права. Не знам дали сте чели но горе в левия ъгъл на снимката задължително трябва да държиш кой темплейт е форума, нямаш много права за модифициране както и всички други форуми, WordPress и т.н.
П.С. от раилмоделинга защо спориха за авторски права? Нали трябва да се патентоват :i_fun: Значи всичко може да се взима и ползва А?

П.С. Даже и не знаех че продължавате да спорите.
Аватар
rumensoft
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 2:13 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 11:29 am

Хмммм, тя думата патент има няколко значения, макар, че Вие си знаете едно.
Правна консултация:
Как да защитя нарушените си авторски права?
Съществуват две основни процедури за защита на права по продукти на интелектуална собственост: административна и съдебна.
По административен път следва да подадете заявка в някоя от следните институции: Патентно ведомство; Комисия за защита на конкуренцията; Агенция Митници. За съдействие по оформянето на заявката можете да се обърнете към консултант по въпросите на интелектуалната собственост в България.
За защита по съдебен ред следва да се обърнете към регионалния съд за завеждане на дело, след предварителна консултация с правен специалист по въпросите на интелектуалната собственост в България.
Бла бла блаааааа
Какво представлява патентът?
Патентът е защитен документ за СОБСТВЕНОСТ върху изобретение, издаван от националното патентно ведомство на дадена държава. Патентът дава на притежателя си изключително право върху едно изобретение (продукт, състав или метод), включващо правото на притежателя на патента да използва изобретението, да забранява на други лица да го използват без негово съгласие и правото да се разпорежда с патента - да го продава, лицензира и пр. Това изключително право е един вид законно монополно положение, което осигурява на притежателя на патента редица пазарни преимущества за определена територия и период от време.

Интересно ...
Та чакаме авторите да си докажат авторските права.
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Спор

Мнениеот It_s_Real » Съб Сеп 10, 2011 11:32 am

tedo21 написа:
А, покажи ми ти твоите документи, къде са?! Нямаш такива?! Супер, нито на текстурите се вижда ваш подпис или име. В такъв случай какво се оплаквате?!


Така де, ама аз не помня да съм казвал, че съм автор на нещо и да търся под вола телета ... :i_mrgreen:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

ПредишнаСледваща

Назад към Дъра Бъра

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron