Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:29 pm Разширено търсене

Електрически локомотиви

Рипейнти на подвижния състав в България, Електрически и дизелови локомотиви, Мотрисни влакове, Пътнически и товарни вагони, Спомагателен състав.

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот Lucho » Чет Окт 27, 2011 12:28 pm

gu6terov, може ли да кажеш защо локомотивите от твоите рипейнти не могат да се куплират правилно поне според играта (different copling type) ? Опитах с чешки вагони, български вагони - все същата работа. Визирам конкретно лок. 61 и 46-41.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот gushterov » Чет Окт 27, 2011 1:11 pm

Промени в .eng файла на машините от
Код за потвърждение: Избери целия код
Coupling (
      Type ( Automatic )

На
Код за потвърждение: Избери целия код
Coupling (
      Type ( Chain )
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот ma6inista » Пет Юни 08, 2012 1:10 pm

много се извинявам.... ще може ли да ми дадете някои сайт в които мога да си изтегля елетровози ..... от global-сървърбг.net всичките ги имам



ПИШИ на кирилица! \\ Lucho
ma6inista
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 15, 2012 2:25 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот It_s_Real » Съб Юни 09, 2012 5:29 pm

То кой знае какви различни модели от тези на сървъра няма. :i_smile:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот Lucho » Съб Юни 09, 2012 5:37 pm

Сайтове за електровози има бол. Аз лично предпочитам чешките и словашките, имат интересни локомотиви, изтегли си от сървъра common.cab и common.snd и не би трябвало да имаш проблеми с който и да е чешки локомотив (но все пак, проверявай).

http://skura.msts.cz/
http://railman.motorhorse.net/viewpage.php?page_id=1
http://duuso.demmsts.sk/

Руски сайт - http://trainsim.ru/
Украински - http://www.zdsim.kiev.ua/

@It_s_real е прав. Сървърът съдържа голям, да не кажа огромен набор от чешки и словашки локомотиви...
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот msts_4ever » Нед Юни 10, 2012 7:45 pm

Специално за чешки и словашки локомотиви знам един сайт с много читави модели: ЛИНК За читави руски модели се сещам за: ЛИНК :beer:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
msts_4ever
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Ное 25, 2009 6:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот semafor4o » Съб Юли 07, 2012 12:18 pm

Хора според вас ако напишем едно писмо до Skura дали ще успеем да го измолим да направи някой и друг модел на наш ТПС? Например 41.0XX,41 1XX,42 1XX? Доколкото знам той е сериозно свързан със заводите Шкода,има достъп до документацията и е добър в 3D моделирането.Според вас има ли някакъв шанс? :blush2:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот victorzashev » Нед Юли 08, 2012 6:20 am

Имали ли някой bdz 44 001(банана).Ще съм ви много благодарен ако ми го прати някой. :i_smile: :i_smile: :i_smile:
victorzashev
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 12:22 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот Lucho » Нед Юли 08, 2012 12:12 pm

semafor4o написа:Хора според вас ако напишем едно писмо до Skura дали ще успеем да го измолим да направи някой и друг модел на наш ТПС? Например 41.0XX,41 1XX,42 1XX? Доколкото знам той е сериозно свързан със заводите Шкода,има достъп до документацията и е добър в 3D моделирането.Според вас има ли някакъв шанс? :blush2:


Трябва да опитаме! Той направи по-рано 44-99, затова според мен сега ще е удачно да го помолим за серия 43? Ако искате ще създам една тема в която всеки ще напише предложение за серия. Даваме си срок от една седмица, който писал - писал и накрая аз ще му напиша един email и ще го попитам (или пък ако някой друг е съгласен - може той да прати писмото, няма да го правим на проблем).

Иначе колкото и информация и документация да има, не вярвам да има за това:

Изображение :biggrin: :bulgar:

Шегата настрана, може наистина да го питаме.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот semafor4o » Нед Юли 08, 2012 1:33 pm

Аз отдавна обмислях подобна идея за писмо.Предлагам да започнем сериите подред и при възможност да му помогнем със добри снимки за текстури и евентуално чертежи ако успеем да се доберем до такива.Колкото повече мнения съберем толкова по-добре,надявам се повече съфорумци да проявят интерес. :i_smile: Въпреки всички усилия няма какво да крием,че на този етап организацията ни е слаба и се нуждаем от външна помощ най-вече в раздела 3D моделиране по отношение създаването на изцяло нови модели.В последно време mostly основно се мъчеше да прави някои неща,но не получи особена подкрепа.В рипейнтите се справяме,но все пак нали ни трябва нещо върху което да работим. :biggrin: Моето предложение е да се започне подред:

1. БДЖ 41.00 - на сайта на чеха има локомотив,който е изключително приличащ на нашите 41.00 с малки разлики.Този модел мисля,че може да стане най-лесно,аз започнах да правя един рипейнт,но напоследък нямам време и работата е на малък процент все още.
2. БДЖ 41.1XX - моделите на mostly са страхотни,а на Skura не мисля,че ще му представлява проблем да направи и той един такъв локомотив,даже мисля,че 41.40 ще се хареса изключително много и на чехите :vishenka_34:
3.БДЖ 42 1XX - култови локомотиви за нашите железници,груби,ръбави,но уникални.Тук имаме късмет тъй-като все още има действащи екземпляри и има доста снимки,които могат да послужат за текстури.Също смятам,че ще се хареса на чехите тъй като е странно изглеждащ и ако са виждали такъв е общо взето само на картинка :biggrin:
4.БДЖ 43.XX - и тук mostly ни зарадва с много добър модел,а Skura има няколко разновидности на CD 242 от които съм сигурен,че също ще направи добър Файтер.
5.БДЖ 45 XXX - Мисля,че нямаше външни разлики между серии 44 и 45,а просто им е променено преводното число на редукторите на колоосите с цел намаляване на скоростта и повишаване на теглителните характеристики тъй,че последното предложение може и да не се брой :biggrin:
За народните творения като 41 103 и 43-1923 задачата ще е изключително сложна тъй-като снимковият материал е оскъден,а чертежи надали биха могли да се намерят.Все пак нищо не пречи да ги покажем на Skura.Той е създал модел на локомотив,който на практика никога не е бил произведен от Scoda,но е еднакъв по външен вид с друг електровоз,а и явно е ползвал чертежи и други източници на информация до които е имал достъп.Нека всеки напише какво мисли и наистина да се решим да изпратим едно писмо до човека,ако се навие да направи локомотивите ще е идеално.Ах колко ме е яд,че математиката и свързаните с нея глупости са ми тъмна Индия иначе с радост бих се заел със създаване на модели ама какво да се прави - не мога :crying:

П.С. Колега ти едно време не се ли беше заел да работиш по ДМВ 18? :blush2:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот Lucho » Пон Юли 09, 2012 6:27 pm

Аз издирвах ДМВ 18, не съм започвал да я правя. Иначе ДА, действително mostly има страхотен модел на 43-та серия. Ще отворя една тема и ще коментираме там.

ЕДИТ: Отворих тема. Коментарите продължават там, а тази си остава за ел. лок.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот 2Xtreme » Сря Авг 08, 2012 11:41 pm

Аз се бях заел с 18-та серия с един дизелов модел от Унгарските сайтове, но компютъра ми сдаде багажа вече и харда нещо се е бъгнал и си е останала там за съжаление..
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот semafor4o » Чет Авг 09, 2012 2:01 pm

Ако си спомняш какво си работил по унгарския модел мога пак да ти го пратя,аз го имам и няма проблем.До колкото си спомянм проблемът там беше че един вагон трябва да се направи от вагон за управление в моторен и трябват текстури.
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот 2Xtreme » Чет Авг 09, 2012 2:27 pm

Точно че не си спомням как точно го бех направил този номер с промяната на типа на вагона..
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm

Re: Електрически локомотиви

Мнениеот victorzashev » Сря Сеп 05, 2012 6:16 am

Здравейте!Искам да попитам дали има някой локомотивите от серия 44 092 и 44 120.Ще съм много благодарен ако някой ми ги прати! :i_smile: :i_smile: :i_smile:
victorzashev
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 12:22 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Рипейнти за МСТС България

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron