Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:40 pm Разширено търсене

Проблем с инсталацията на MSTS

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот TripKiller » Чет Юли 21, 2011 3:41 pm

Здравейте,имам проблем с инсталацията на MSTS.След зареждане в Daemon Tools/Alcohol 120% всичко си върви,но като тръгне инсталацията забива(обикновенно на 16% или 27%) и трябва да рестартирам компа.Преди съм я играл без никакви проблеми...ама сега се оцъклих като зацепи :i_cry: Някакви предположения за причината?
Благодаря предварително!Ужасно много ми се играе!!! :)
TripKiller
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2010 12:55 pm

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот RuffRyders » Чет Юли 21, 2011 4:55 pm

Може би на компа му е време за преинстал ;)
RuffRyders
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Юли 08, 2011 12:52 am

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот TripKiller » Чет Юли 21, 2011 5:00 pm

Преинсталирах го преди ден,но при инсталацията ми даде грешка в копирането на ir_(.....).dll .Сигурно е от това :(
TripKiller
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Сеп 25, 2010 12:55 pm

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот Lucho » Чет Юли 21, 2011 5:36 pm

Я се регистрирай в www.kaldata.com - и пусни едно мнение във форума с проблемът си. Опиши го. Ще ти помогнат.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот didsideout » Чет Яну 26, 2012 4:33 pm

Моля ви да ми помогнете със списък с необходимите програми, които трябва да се инсталират за да могат да вървят новите трасета, като x-traks например и ъпдейтите които са за MSTS, защото ми се наложи преинсалиране, а не пазя никакъв архив. Също ако имате и запазени линкове за сваляне, защото аз също нямам! Благодаря предварително!!!
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот semafor4o » Пон Яну 30, 2012 1:15 pm

Такааа да видим сега:
1.Xtracks - аз лично използвам версия 3.20
2.MSTS Bin - супер невероятно изключително важно е инсталирането на тази програма,за да може да ползваш определени свойства на подвижния състав - работещи чистачки,нормално куплиране и тн.
3.Train update + Tools update + MSTS V1.4 exe. - това е нужно,за да може да работи играта по-добре при по-нови операционни програми
4.New roads - тази програма съдържа текстури за всички видове пътища който се използват в трасетата - магистрали,нормални пътища,селски пътища и тн. Много е важна иначе без нея често при зареждане изписва,че липсват файлове или пък вместо път на неговото място в трасето няма нищо.Поради тази причина тази програма е от особено значение.

Горе-долу мисля,че е това.Е може и да съм пропуснал нещо,но засега не се досещам.Ето тук съм ти качил един архив с всички програми,които аз лично използвам да си възстановявам MSTS-a след преинсталация на Windows. Надявам се да съм ти бил от полза.Успех и се надявам да разрешиш проблемите със симулатора :) http://dox.bg/files/dw?a=54e63a89b8
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот didsideout » Пон Яну 30, 2012 1:55 pm

Леле, човече, железен си, страшно много ти благодаря за положените усилия и време ::JC-ThankYou
didsideout
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 3:59 pm
Местоположение: Добрич - Варна

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот bdz_45 » Сря Мар 07, 2012 4:28 pm

MSTS Bin - супер невероятно изключително важно е инсталирането на тази програма,за да може да ползваш определени свойства на подвижния състав - работещи чистачки

Та като каза работещи чистачки , би ли казал как се пускат те :)
bdz_45
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 7:03 pm
Местоположение: Gorna Orqhovitsa

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот It_s_Real » Сря Мар 07, 2012 5:07 pm

Явно е нова опция при най-новата версия на бина. На старите такава екстри липсва. :i_smile:
Аватар
It_s_Real
Site Admin
 
Мнения: 562
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:52 pm
Местоположение: гр.Велико Търново

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот semafor4o » Сря Мар 07, 2012 8:03 pm

Версията на Bin-patch-а не е толкова от значение.Основното важно нещо което трябва да се знае е че пускането на чистачките е възможно САМО при локомотиви,които са правени за работа под т.н. Bin-patch и при условие,че чистачките са създадени като елементи от цялостния модел и са анимирани!Това нещо се среща при определени локомотиви на DR/DB и SNCF както и при ТПС на CSD/CD.Има и вагони чиито врати също се отварят и затварят понеже са анимирани.Аз използвам такива вагони за КПВ-тата ако някои прояви интерес ще му дам линк за тях.За съжаление мисля,че подобни опции не съществуват при никой от моделите или рипейнтите на наш ТПС :noway: Пускането на чистачките се извършва с бутона V на клавиатурата.Принципно е възможно същият бутон да се използва и за стартиране на двигателя или вентилацията при някои локомотиви.Като пример в това отношение ще дам локомотив тип DR V100 при които с този бутон се стартира двигателя и се пускат чистачките и отново с него се спират и двигателя и чистачките.Мисля,че ако се пипнат малко бутоните може да се използва друг бутон за едно от двете действия,но аз лично не съм се ровил толкова задълбочено.Случай с пускане на вентилация с бутона V имам само при един-два локомотива на DB AG.Това е общо взето :licklips:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот gushterov » Сря Мар 07, 2012 9:19 pm

Анимираните чистачки ги има още от вградените машини в симулатора- Ацелата, Даш-а, 7000 и т.н.
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот semafor4o » Съб Май 26, 2012 12:26 pm

Здравейте колеги! От известно време смених старото ХР със 7-ца и се натъкнах на редица проблеми при повторното инсталиране на МСТС и въпреки всички опити не успях да се справя.Какъв по-точно е проблема...Понеже при 7-цата типа на файловете не остава видимо в името както е при ХР-то (например при файл с име "BDZ 44 123.eng " окончанието eng. де факто не се вижда и остава "BDZ 44 123") и симулатора не намира огромен брой от eng. и wag. файловете.Също така при редактиране на тези файлове с notepad (както правех преди) сега поради същата причина ако ми зареди даден локомотив той да речем няма звук или нещо подобно.Някой може ли да помогне по въпроса,защото вече 4 месеца съм без симулатора и подивях даже мисля ако не намеря решение до една седмица и не ми намерят читаво ХР да ходя да си платя да ми инсталират пак ХР,защото не издържам :this: :crying:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот semafor4o » Нед Яну 06, 2013 2:15 am

Колеги помагайте с тая 7-ца,че ми взе здравето! :crying: Инсталирах всичко точно,бинове,пачове и тн. обаче ми дава грешки при четенето на eng. файловете.Задал съм на MSTS-a да е compatible със Windows 7,но не намира файловете свързани със звука или кабините или дава грешка в eng. файла,а същите файлове на другото pc което си е с XP са си добре и не дават никакъв проблем.Сигурен съм,че все някой от вас играе MSTS под Windows 7,нека да сподели имал ли е същите проблеми и ако ги е имал то как ги е разрешил.Пробвах две различни версии на бин пача - при едната локомотива се зареди и се показа на трасето с кабина и всичко обаче звук никакъв и сякаш не получавах електричество от контактната мрежа!С другият бин пач пък ми дава грешките за които ви споменавам.7-цата е на 5 дена,чистак бърсак нова както и машината тъй,че за хардуерен или базов софтуерен проблем не може да става дума.Явно има някакъв чалъм,но не успявам да го открия,който го е открил да сподели :crying:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот Stoyanov » Нед Яну 06, 2013 2:59 pm

Проблемите най-често идват от наименованието на файловете, виж къде са тия файлове и им смени леко имената също ги смени и в eng файловете :)
Горд администратор на форум MSTS България!
Аватар
Stoyanov
Site Admin
 
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 6:58 pm
Местоположение: гр. Димитровград

Re: Проблем с инсталацията на MSTS

Мнениеот gushterov » Нед Яну 06, 2013 3:06 pm

MSTS си сърви супер на 7-ца. И на 32 битова и на 64 битова. Проблемите ти идват от другаде.
Аватар
gushterov
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 119
Регистриран на: Нед Ное 25, 2007 7:26 pm
Местоположение: Бургас

Следваща

Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron