Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:28 pm Разширено търсене

МСТС и видеокарта ATI ?

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

МСТС и видеокарта ATI ?

Мнениеот Lucho » Сря Авг 10, 2011 12:53 pm

Здравейте. Наложи се да сменя Nvidia-та с по-нова карта - ATI 6450.

Реших да опитам да пусна симулатора, обаче какво установявам? Докато зарежда стига до край и точно в моментът в който трябва да те пусне в игра излиза предупреждение на компютъра от VPU Recorder-а:

Изображение


Като се поразрових насам-натам установих, че и други хора са имали проблеми със симулатора под видеокарта ATI. Някакви идеи как да се справя с проблема?
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: МСТС и видеокарта ATI ?

Мнениеот dred77 » Чет Авг 18, 2011 7:35 am

Windows-ът смени ли??? При смяна на различни модели nVidia или ati няма проблеми ,но при смяна на различни GPU /nvidia към ati,sis и тн.или от ati към nvidia,sis и тн./особенно с XP трябва според мен да смениш и ундоуса с новата карта!!!
dred77
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 8:57 pm

Re: МСТС и видеокарта ATI ?

Мнениеот Lucho » Чет Авг 18, 2011 9:08 am

Не, няма такива работи.

Всъщност питах в UKtrainsim. След проведената дискусия установих, че настройките на видео картата ми са прекалено високи за МСТС. След което смъкнах графичните настройки на половина, включих и много важна опция - Use anti-aliasing. Сега вече мога да вляза в игра, да избера локомотив и да играя. Проблемът е, че после не мога да изляза, защото извежда горното съобщение. Затова излизам от играта с Task manager :)
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: МСТС и видеокарта ATI ?

Мнениеот dred77 » Пет Авг 19, 2011 5:25 am

Не, няма такива работи.
Както решиш!!При всички положения в регистъра на Windows ,имаш останали боклучки от стария driver на nvidia.Има програми които са правени да чистят тези неща от регистъра,но не знам колко са надеждни/driver cleaner pro примерно/.VPU Recover ресетва картата понеже контрол панела е решил ,че тя не отговаря на команди на driver-а.Такова нещо от рода на много ти е мощна картата ми е доста странно, при положение, че на 2 от компотите си имам hd3850 i hd5770 и не съм намалял нищо от настройките им за да играя msts.Проблеми съм имал ако е щракната отметката в играта на "ADVANCE OPTION-SHADOW".Anti aliasing e филтър в 3д за заглаждане.
dred77
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 8:57 pm


Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron