Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:50 am Разширено търсене

Проблеми с графиката

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Проблеми с графиката

Мнениеот Lucho » Вто Авг 14, 2012 11:26 am

Имам въпрос - нещо напоследък много често започна да става така, че щом вляза в игра с локомотива на трасето, повечето текстури (най-вече на треви и храсти) стават с прозрачен фон и някак не стои добре тази гледка. Виждаш дървото, около него прозрачно, но не се вижда задното дърво. По същия начин и с тревите. И това като го направи разваля доста самия околен терен. Ето за какво говоря:

http://store.picbg.net/pubpic/2D/C6/1e1 ... 832dc6.jpg

А при някой локомотиви, най-вече чешки и руски пък става така:

http://store.picbg.net/pubpic/2A/18/3ed ... ff2a18.jpg

Идеи как да го оправя? Понякога ми се налага да зареждам един сейф над 6 пъти и дори тогава не се оправя този проблем. Понякога става, но това е буквално "на магия".
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Проблеми с графиката

Мнениеот semafor4o » Вто Авг 14, 2012 3:03 pm

И аз имах преди време на Dvoukolejka подобен проблем.Пробвай или да преинсталираш трасето или да пипнеш настройките на самия MSTS. За жалост беше толкова отдавна,че вече не помня как разреших проблема честно казано.Колкото за това с локомотива понякога се получава такова явление поради зрителната точка.Пробвай просто да преместиш камерата по-ниско или по-високо.Аз имах такъв проблем преинсталирах симулатора и се оправи.Сега подобно явление като първото с дърветата ми се случва в единични случай с някой светофори на Alfold-a,може да си зависи и от самата машина незнам вече той MSTS се оказа доста бъгавичък като всичко от Microsoft :biggrin:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с графиката

Мнениеот Lucho » Вто Авг 14, 2012 7:18 pm

Абе този проблем го имам на почти всички трасета. Това с локомотива не е проблем, защото се случва много рядко и то конкретно при два-три модела - ТЭП80, CD363 ... По-дразнещ е проблемът с дърветата и храстите :(
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Проблеми с графиката

Мнениеот semafor4o » Вто Авг 14, 2012 8:23 pm

Щом го имаш на почти всички трасета пипни графичните настройки на самия симулатор.Ако не стане инсталирай нов бин пач.Ако и тогава не се получи удари един реинстал на симулатора (преди това преинсталирай едно трасе да видиш дали пък няма да се оправи).Ако и тогава не помогне може да си е нещо от самата машина - малко РАМ или Windows-а издъхва.Пробвай различните варианти дано се оправи :vishenka_32:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с графиката

Мнениеот Lucho » Сря Авг 15, 2012 10:27 pm

На 41% ми е заета РАМ паметта, когато пускам играта. Гася всичко - скайп, биткомет и т.н. Натоварване нямам никакво. А и самата игра въобще не товари. Това се случва само когато карам някой голям влак - 50 вагона и 4-5 локомотива примерно, но се случва изключително рядко. Ще пробвам нещо с настройките. Иначе съм с Win7.
Изображение
Lucho
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 299
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 2:13 pm

Re: Проблеми с графиката

Мнениеот 2Xtreme » Нед Окт 07, 2012 8:30 pm

Принципно, когато самия модел има много детайлна картина и текстури и броя на самите текстури е доста голям и с голяма резолюция се получава така. Също така и ако трасето е голямо и моделите са много може да се получи този проблем - видео картата вероятно да не може да смогне на изобразяването на самите картини на моделите.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm


Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron