Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:28 pm Разширено търсене

Един проблем и други въпроси

Пояснения на въпроси свързани с МСТС и проблеми с подвижния състав, с трасетата и със самата инсталация на симулатора.

Един проблем и други въпроси

Мнениеот bekum11 » Пет Май 03, 2013 3:27 pm

Така, вчера си инсталирах мстс и си свалих и сложих към играта Linie 51 от файловия сървър. При отварянето на картата ми излиза съобщение, че липсва videocodec MPEG4/DivX. Откъде да го взема? При нейното зареждане ми излизат куп съобщения, че не може да отвори еди-какъв си файл и в крайна сметка след като зареди наистина липсват текстури - на места е абсолютно бяло. Възможно ли е проблема с текстурите да е свързан с липсата на този videocodec или това са два отделни проблема?

п.п.: Някой би ли могъл да ми каже откъде да сваля Tramway Berlin Kopenick и Berlin Subway?
bekum11
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 5:49 pm

Re: Един проблем и други въпроси

Мнениеот semafor4o » Пет Май 03, 2013 8:29 pm

Така...проблема с тоя кодек значи,че трябва да си го намериш от нета и да си го инсталнеш.Има един кодек пакет СССР се казва,моя съвет е да го намериш през Google и да го инсталнеш.Аз лично държа на pc-то ХР само и единствено заради МСТС-а понеже при опитите ми да го инстална на 7-ца срещам различни проблеми особено с някои части на подвижния състав,но другите колеги го играят и не се оплакват.Както и да е,мисля че кодека няма нищо общо с играта.Сега за трасето и грешките -> винаги при инсталация на трасето има файлове които играта не намира поради една или друга причина,но най-често това е защото след разархивиране/инсталиране особено на френски,немски,чешки или унгарски трасета букви в името на даден файл остават изписани освен на латиница и на дадения език например "Ullь.ace" вместо Ullo.ace тоест трябва да вземеш една тетрадчица,да седнеш,да си запишеш всички грешки дето ти дава и после да ги оправиш и чак след това да влезеш в играта и да играеш като бял човек.На мен това ми е най-омразната част понеже играя на унгарски трасета,а там остават стотици грешки след инсталация или разархивиране и ми отнема около ден докато оправя всичко,но пък си заслужава.За другите трасета дето питаш ти препоръчвам да потърсиш в чуждите торент сайтове,аз оттам си изтеглих доста неща,а те мисля,че са от поредиците German Trains, ProTrain или German Railroads :moil:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Един проблем и други въпроси

Мнениеот bekum11 » Съб Май 04, 2013 7:29 am

Много благодаря! Вчера открих, свалих и инсталирах берлинското метро. Много ми хареса, но този проблем с буквите наистина го имаше при него. Поразрових се в нета и в един руски форум прочетох именно за този проблем. Все още обаче не съм опитал и с линия 51, но и това ще стане. Сега много искам да намеря tramway berlin kopenick. Ако не се лъжа някой тук беше писал, че го има, но не знае как да го качи във файловия сървър. А ако се сетите за някой торент сайт, където го има, моля пишете, ще съм ви много благодарен! Вече знам the pirate bay и от него си свалих метрото, има още неща, но не това, което ме интересува.
bekum11
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 5:49 pm

Re: Един проблем и други въпроси

Мнениеот semafor4o » Съб Май 04, 2013 5:19 pm

Значи аз всичко каквото съм си свалил съм го свалил не от Piratebay ;) През Google се намира всичко,просто пишеш заглавието + torrent накрая в търсачката и излизат други торент сайтове където може да се намерят неща :clapping:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Един проблем и други въпроси

Мнениеот 2Xtreme » Пон Юли 08, 2013 7:19 pm

Проблема с файловете може да е липсата на оригиналните трасета, които вървят с играта.
Аватар
2Xtreme
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 318
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 9:00 pm


Назад към Пояснения и проблеми с МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта

cron