Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:45 pm Разширено търсене

Проблеми с трасета - официална тема

Трасетата за симулатора

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот palkataothd » Сря Фев 05, 2014 12:05 pm

Точно това е моята идея но не можах да намеря никъде въпросният файл,затова исках да питам дали някой не знае къде трябва да търся? Пак казвам че прерових всички файлове и не можах да намеря никъде да се споменават тези имена.Текстурите са в папка Terrtex , но нито в един от тези файлове (Kuban.rdb;Kuban.ref;Kuban.rit;Kuban.tit;Kuban.trk;Kuban.tdb) не можах да намеря нищо на кирилица?!? :dontkno:
palkataothd
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 7:46 pm

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот semafor4o » Сря Фев 05, 2014 6:32 pm

Колега я направи една снимка с Print Screen и я постни тук.Щом казваш,че си пробвал да играеш трасето би следвало след изписването на съобщението за грешка и липсващ файл автомачино след него да излиза съобщение от коя папка играта не може да го намери.Понякога обаче това съобщение остава невидимо поради бъг затова направи следното:почни да зареждаш трасето,направи снимка с Print screen и натисни Enter.С натискането на Enter би следвало да се скрие съобщението за липсващ файл и да се появи друго такова за друг липсващ файл или именно това което казах - съобщението с което играта ти казва в коя папка би трябвало да файла,но тя не го намира.Пробвай така да видим какво ще стане.Другият варинат е просто да си го няма този файл и да се нуждае трасето от пач.Аз си спомням така,че на Alfold 5 имаше по една от отсечките поредица от липсващи файлове които авторът беше качил на отделен пач след като беше видял,че липсват,а без тях беше супер странно -> караш си и по едно време гледаш част от релсите ги няма i_mrgreen Още по-интересното беше как се прави аварийно спиране с товарен влак 2300 т. за по-малко от 300 метра... Явно бая хора се бяха нахвърляли на това място и после с пача всичко се оправи :) Откъде си изтеглил трасето?
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот palkataothd » Чет Фев 06, 2014 4:03 pm

Съобщението показва липсващ файл от папката Terrtex - излиза съобщение routes/Kuban/Terrtex/??????.ace. Проблема е че файла е на кирилица и системата не може да разпознае този шрифт на кирилица и излизат само въпросителни.Когато се зареди трасето текстурата на земята липсва.Въпроса ми е кой файл отговаря за текстурите от папка Terrtex за да го редактирам да търси файл на латиница не на кирилица.Трасето съм го изтеглил от рутракер от големия пакет "MSTS Grand Pack",който вече е свален от торента и не може да се изтегли,което не е проблем,защото пазя всички архиви.Но и там файла е на кирилица.Преди съм играл на това трасе,но след последната преинсталация нещо с шрифтовете се обърка и кирилицата(не във всички случаи-само при МСТС) излиза като въпросителни.
error Kuban.jpg
грешката
error Kuban.jpg (9.08 KiB) Прегледано 36550 пъти

error kuban 2.jpg
резултата
palkataothd
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 7:46 pm

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот semafor4o » Чет Фев 06, 2014 7:05 pm

Такааа.Първото което ми идва наум е да си прегледаш хубаво настройките на езиците и езиковия пакет на самия Windows.Ако нещо липсва така ще ти изписва с подобни въпросителни и други простотии и на Winamp да речем.Второто -> не трябва да пипаш нищо в тая папка Tertex.Текстурата си е там,но просто поради това,че даденият език липсва играта все едно не може да я намери.Тук в темата за трасетата няколко пъти съм обяснявал подобни ситуации с които съм се сблъсквал при всеки ъпдейт на унгарското трасе Alfold което за мен е най-доброто което съществува в момента и с всеки ъпдейт става по-добро,но и по-тежко.Според мен ако оправиш езиковите настройки на системата и добавиш липсващата или липсващият език всичко ще си дойде на мястото.Има и други 2 варианта:
1.) качваш трасето някъде (dox.bg) за да го дръпна и аз и да се помъча уикенда да видя дали няма да намеря решение на проблема;
2.) копираш всички файлове от тази папка в друга и я слагаш някъде на сигурно място след което правиш следното:ако са да речем десет на брой файлове в папката в МСТС изрязваш файл 1 и го слагаш на десктопа след което стартираш трасето.Ако това е проблемия файл ще се появи отново само едно съобщение за грешка.Ако обаче не е той ще излезнат 2 съобщения.Така по пътя на елиминирането ще намериш кой именно е проблемния файл като не забравяй -> след стартирането и излизането на 2 съобщения за грешка да върнеш изрязания файл обратно в папката!Това ще отнеме известно време,но все си мисля,че е добра възможност :) Иначе снимките нещо никви ги няма може и от мен да е ама.. i_mrgreen
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот palkataothd » Чет Фев 06, 2014 11:13 pm

Знам кой е проблемния файл: Стерня.ace.Това на руски означава стърнище и е текстура за земята.От всички 9 файла само този е с 6 букви и излизат 6 въпросителни :biggrin:.Ти си прав-има някакъв бъг с шрифтовете,който ще оправя след поредната преинсталация.Маршрута може да се намери тук или тук free.Не виждаш снимките ли?Да не е от браузера - аз ползвам Мозила.Не е страшно - този маршрут съм го минал от край до край не един път така че дори и да не може да се оправи ще преживея и без него докато си преинсталирам уиндоуса - не се занимавай напразно - предполагам че имаш по-важни дела от това,а и аз имам и други маршрути!По-скоро има проблем с два румънски маршрута Deva - Tirgu Jiu route и CFR Route и понеже съм почитател на румънските железници много искам да ги подкарам но не успявам.Имам всички други румънски маршрути от трите им сайта:
Train-sim romania
Trenulezze
Blackrail
както и почти целия ПС и всичко върви без проблем освен тези двата.Не съм сигурен какво е но има някакъв проблем-нещо липсва може би от Global-а,но не успях да ги подкарам нито на МСТС нито на Open Rails.Във MSTS просто забива още преди да се стартира симулатора,а в OR ми дава грешка и пак не иска да стартира. :dontkno: Поразрових се в гугъл да разбера какво означава тази грешка в ОR (invalid data exception:shape index not found) и по това което бяха написали и други разбрах че означава липса на някой шейп или някакъв друг елемент от папката Global,но не можах да открия проблема.Така че ако ти се занимава пробвай дали ще подкараш някое от тези румънски трасета(ако не си ги подкарал вече).Много искам да пробвам CFR Route,защото знам че е много качествено направен,с внимание към детайлите,представя по-важните линии в Румъния и е около 3500км.Гледал съм клипчета,чел съм в румънските форуми и съм запознат с творчеството на румънските ни съседи и със сигурност мога да твърдя че и двата маршрута са качествени и изпипани и като обекти и като атмосфера,освен това сигнализацията им е доста подобна на нашата и не на последно място това са родните маршрути на локомотиви като LE5100,LDE2100 и LDH125, а и контактната мрежа е направена качествено-не като единичната жица от default-а,която изглежда абсурдно и разваля впечатлението от маршрутите ,колкото и добре да са направени(дори по мое мнение по-добре е без нея-хубаво е че в настройките може да се махне).Така че ще оценя помощта на съфорумниците за румънските маршрути и може да предоставя някои от маршрутите които съм свалял от просторите на нета(например от UKTS,където се чака на опашка с часове и после се сваля с 4.8 kb и трябва търпение)като Dorset Coast 6:London-Reading-Portsmouth-Yeovil-Weymouth,Bristol-Cardiff 5,Crosby Valley Railway,Douce France X,Brest-Rennes,Camino de hierro Soria 2 или някои от платените трасета на Making Tracks(Greater Eastern:London-Ipswich-Norwich,Enterprise:Dundalk-Belfast,Londo&SouthEast),серията Pro-Train,German Railroads,3D TrainStuff,Maple Leaf Tracks и много други които съм събирал в продължение на около 8 години за МСТС,както и всички DLC-та за RailSimulator/Railworks/Train Simulator 2012,2013,2014,много допълнения за Trainz/ProTrainPerfect,BVE/OpenBVE,Subway Simulator 1,2 и 3,и полския freeware симулатор Mazsyna EU07,ако някой се интересува. :beer:
Изображение
Изображение
П.П. Проблеми със символите на кирилица имам само в MSTS и Train Store - другите приложения ги разпознават и няма никакъв проблем с разчитането.Има някакъв бъг ,но не знам защо само в MSTS се проявява??? :vishenka_32:
Любомир.
Последна промяна palkataothd на Пет Фев 07, 2014 7:38 pm, променена общо 1 път
palkataothd
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 7:46 pm

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот semafor4o » Пет Фев 07, 2014 5:28 pm

Така първо да попитам: колеги вие имате ли проблеми с форума? На мен няколко пъти ми се е случвало да се бъгва нещо и след като съм се логнал да ми иска пак да се логна и така до безкрай,а в същото време отдолу пише,че съм логнат,но тръгна ли да пиша ми иска пак да се логвам.Не знам защо ства така пробвал съм с 4 различни браузъра и съм имал подобен проблем и с четирите на 3 различни компютъра.Някаква идея? Сега по същество - колега дано оправиш проблема,аз се опитах да предложа решение :) 95 % от хората тук са или железничари или страсни фенове на железницата тъй,че няма нужда да изброяваш румънските жп.творения в областта на машиностроенето: повечето сме добре запознати с тях и с доста други даже и от първа ръка дето се вика ;) Аз по принцип съм фен на жп.техниката от годините 1950 - 1990.Почти само такава използвам и карам по трасета от бившия соц.лагер дето се вика i_mrgreen Хем сигнализацията е близка хем и си ми е някак като при нас си i_mrgreen Това трасе CFR да не те излъжа ама май съм го пробвал и си спомням,че в сравнение с Alfold-a не е особенодетайлно и малко ме разочарова.Гарите и района около тях е добре ама между тях си е мизерийка може би,за да не стане супер тежко трасето ама все пак.Ако беше по-детайлно щеше да е уникално.Спомням си,че карах от Констанца до някъде и ме радваше Дунава и тн.,но в крайна сметка го делнах.Английските трасета също мен лично не ме впечатляват особено,а френските не съм ги пробвал,а е крайно време i_mrgreen На харда имам малко на 83 ГБ с неща за МСТС и ще се увеличават тъй-като постоянно ъпдейтвам "имането" i_mrgreen Ако някой му трябва нещо да пита,правя проверка и ако го имам го получава :) Иначе и аз съм се залостил в uktrainsim-a и ръша наред дизелаците,после електриците и така всичко подред.С 5-те кб и висенето по опашки ще ми трябват десетина години ама айде сега лека полека ще стане.Ще видя тези дни на лаптопа да пробвам да сложа CFR-a и да го погледна.Понякога когато даден липсващ файл го няма и в нета аз просто вземам някои малък другфайл да речем на дърво или кошче нещо такова и просто му сменям името и го слагам на мястото на липсващия файл и понякога се получава :biggrin:
Толкова от мен засега колега,уикенда ще гледам да пробвам CFR-a и е кажа какво е станало.Иначе за румънския ТПС имам следните 5 мечти:
SNCFR 060-DB-001 SNCFR 50.0001-3 SNCFR 64.0001 SNCFR 47.0001-3 и SNCFR 55.0001 Ако някога ги направят за MSTS аз ще съм еднакво доволен с румънците.Уникални машини за жалост някой произведени само в прототипна бройка и толкова :( 50-ката я гледах в Youtube на клипче,че съществува,но никъде в нета не я намерих,а и копелдаците не дават инфо явно си е разработка на някой си дето се прави на важен и я пази за него си.
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот palkataothd » Пет Фев 07, 2014 8:06 pm

offtop Наистина може би Alfold е едно от най-добре направените и детайлни трасета.Аз имам версия 6.03(дали е актуална?).Аз съм голям фен и на британските железници и затова обичам техните маршрути - все пак те са родители на железниците и тяхната железопътна мрежа е много добре развита,а и в Train Simulator 2014 (в момента това е любимият ми симулатор)има предимно британски content ,но и добрият стар MSTS все още не е за изхвърляне въпреки че вече е на почтена възраст.От френските маршрути препоръчвам двата които съм изброил по-горе,а именно - Douce France X и Brest - Rennes - и двата са freeware ,не са жалени обекти и на места може би са малко тежки,но затова пък са наистина красиви.Има ги и не мисля че ще е проблем да се намерят след кратко търсене в Гугъл.Също така при руснаците има един маршрут който е много добре направен - ZILUPE 3.6.И той се обновява от време на време и е много красив с различни направления и много близък до реалността,но и тежичък.Препоръчвам го с две ръце за тези които не са карали на него.Това с преименуването на файлове които не се намират и аз съм го правил,но не знам какъв е случая с CFR - затова се обръщам за помощ - дето се вика две и повече глави мислят по-добре от една.Довиждане засега.
Любомир :bulgar: :pc-gamer:
palkataothd
Новодошъл
Новодошъл
 
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 7:46 pm

Re: Проблеми с трасета - официална тема

Мнениеот semafor4o » Пет Фев 07, 2014 10:19 pm

Вече има Alfold 6.4 ;) Инсталира се лесно -> инсталваш го в друга папка после копираш и заместваш по папките файловете.Разбира се има и такива файлове с разнебитени букви преведени с йероглифи дето трябва да се преименуват,за да не дава грешка за липсващи файлове.Има промени в трасето,не са особено много спрямо версия 6.3 предимно намаления на скоростите тук-там и някой заместени или добавени обекти.95 % от релсите които бяха от типа DB Rails са заместени с някакъв друг тип по-дебели,но се е получило добре.Миналият уикенд направих едно ПВ 3 ч. 50 м. Kobanya-Kispest - Debrecen в зима и сняг и просто с графиката през Open Rails е уникално реалистично особено с маневристката камера от задния край на влака. :i_smile:
semafor4o
Утвърден участник
Утвърден участник
 
Мнения: 130
Регистриран на: Нед Юни 13, 2010 11:19 am

Предишна

Назад към Трасета за МСТС

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron